Ultralång-SM 2006
Lida Loop 2006
»  Nyheter
»  Resultat och sträcktider
  - Resultat Ultralång
  - Bildarkiv
  - Resultat öppna klasser
  - Winsplits Online
  - Sträcktider html-format
»  Länkar
»  Dokumentarkiv
»  Kontakt
Tullinge Sportklubb
Cinnober Financial Technology
Resultatlista Öppna klasser

Resultatlistan för de öppna klasserna.


SM Ultralång Distans, Klassresultatlista
2006-09-23



ÖPPEN 7 2990 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Andreas NordforsStora Tuna IK34:030:00
2Göran HedströmSkellefteå OK34:190:16
3Ida HameliusSäterbygdens OK40:166:13
4Gunnar BramstenSundbybergs IK41:417:38
5Birgitta WinbladRehns BK47:5513:52
6Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK48:0814:05
7Tomas SundqvistOK Kåre49:1515:12
8Simon KappelGotlands Bro OK49:5715:54
8Mikaela RönnbäckVisborgs OK49:5715:54
10Berit EdengrenNyköpings OK56:3122:28
11Göran GrimvallTäby OK64:5430:51
Ingvar JanssonSundbybergs IKEj godk.

ÖPPEN 8 5510 meter 36 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Roy FranssonÄrla IF44:430:00
2Magnus ElwinIFK Enskede49:384:55
3Ola ErikssonKlubblös50:135:30
4Dennis PerssonVäxjö OK50:185:35
4Peter OlssonTäby OK50:185:35
6Mats GustavssonSundbybergs IK51:046:21
7Lin ThorsellIFK Umeå51:437:00
8Svend-Erik MathiassenLunds OK52:498:06
9Stefan GustafssonSkarpnäcks OL53:118:28
10Rune RådeströmSnättringe SK53:348:51
11Björn AxelssonFinspångs SOK54:029:19
12Henrik TrofastSkarpnäcks OL54:069:23
13Inge LöwegrenKatrineholms OK55:0110:18
14Göran BlombergGOIF Tjalve55:3710:54
15Göran JohanssonSnättringe SK57:0712:24
16Roger WesterbergSundbybergs IK57:2112:38
17Lars CederusSnättringe SK57:5513:12
18Mats NylundBredaryds SOK59:0314:20
19Mikael SternJärla IF OK59:5015:07
20Oskar KarlinKlubblös60:5516:12
21Lars-Olov ErikssonSnättringe SK62:5518:12
22Agneta HolmgrenVittjärvs IK67:4423:01
23Olle BlomgrenOK Södertörn68:1523:32
24Lennart AgénSofia Cykelklubb70:0025:17
25Bo SäfströmSöders SOL Tyresö71:5027:07
26Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK73:5229:09
27Maria NordvallOK Kolmården76:0431:21
28Pär ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK79:2034:37
29Reine BorgströmSkogsluffarnas OK83:2838:45
30Magnus GreenSträngnäs-Malmby OL89:3344:50
31Olle LaurellTumba-Mälarhöjden OK91:1146:28
Joakim SkantzeKlubblösEj godk.
Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OFEj godk.
Samuel BengtssonKlubblösEj godk.
Aron HeinemanKlubblösEj godk.
Leif HermundstadSnättringe SKEj start

ÖPPEN 9 6800 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Björn LjunggrenOK Hammaren44:420:00
2Mats EdengrenNyköpings OK54:099:27
3Gunnar JohanssonSkarpnäcks OL57:4213:00
4Pär SvenssonSöders SOL Tyresö59:1014:28
5Alistair LandelsStora Tuna IK59:5815:16
6Thomas LundbergMälarö SOK60:3515:53
7Göran WinbladRehns BK61:5117:09
8Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby66:1221:30
9Tore TjernlundOK Vilse 8767:0822:26
10Tomas HjortMälarö SOK68:0123:19
11P-G MånssonSödertälje-Nykvarn OF68:1723:35
12Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK70:5926:17
13Olof PerssonSnättringe SK71:3626:54
14Juliette SoulardSödertälje-Nykvarn OF76:4131:59
15Jan ÅsbergHäverödals SK77:2732:45
16Christer GalleMälarö SOK81:5237:10
17Viktoria BrautigamSödertälje-Nykvarn OF92:0247:20
Bengt AnderssonOK RavinenEj start


Skapad 2006-09-23 15:48:45 med OLA version 3.5.1




Inlagt av Henrik Persson - 2006-09-23 16:06:34


Den är sidan är laddad 3414 gånger

SM 2006 - sm2006@tsk.a.se
Salems Kommun
Botkyrka Kommun


Stockholm Vatten
Riksten Friluftsstad
Hemvärnets Stridsskola
Vasakronan