Ultralång-SM 2006
Lida Loop 2006
»  Nyheter
»  Resultat och sträcktider
  - Resultat Ultralång
  - Bildarkiv
  - Resultat öppna klasser
  - Winsplits Online
  - Sträcktider html-format
»  Länkar
»  Dokumentarkiv
»  Kontakt
Tullinge Sportklubb
Cinnober Financial Technology
Resultatlista Ultralång-SM

Resultaten från Ultralång-SM


SM Ultralång Distans, Klassresultatlista
2006-09-23



H21 25810 meter 83 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Thomas AspIFK Göteborg159:290:00
2Jan TroengOK Linné159:300:01
3Anders ÖsterlundVästerås SOK159:330:04
4Henrik LöfåsStora Tuna IK159:410:12
5Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna159:460:17
6Emil LauriIFK Lidingös Skid o OK160:170:48
7Erik AxelssonSödertälje-Nykvarn OF160:421:13
8Marcus MillegårdSävedalens AIK164:064:37
9Mattias MillingerVästerås SOK164:104:41
10Peter HemmyrIFK Umeå164:184:49
11Johan NordlundLeksands OK164:204:51
12Robbin KantarpOK Hällen166:246:55
13Fredrik LöwegrenIFK Göteborg169:079:38
14Mats RöjgårdOK Kolmården173:3814:09
15Per CarlborgNyköpings OK174:1514:46
16Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK176:3317:04
17Henrik JanssonOK Tisaren178:0118:32
18Anders HolmbergJärla IF OK183:2023:51
19Stefan SjölundSkogslöparna189:1729:48
20Per-Åke OlssonOK Ravinen190:5531:26
21Mikael AnderssonIK Hakarpspojkarna192:0832:39
22Jonas EngströmOK Hällen193:1233:43
23Tomas DlabajaSödertälje-Nykvarn OF194:5135:22
24Håkan AnderssonVästerås SOK197:1137:42
25Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna200:5541:26
26Nils BjörkeSöders SOL Tyresö201:2141:52
27Per MagnussonOK Nolaskogsarna211:4352:14
28Mattias HovmöllerSöders SOL Tyresö220:0060:31
29Joel SjölanderHärnösands OK221:3962:10
30Lars Håkan SandvikTäby OK230:3771:08
31Robert JohanssonTäby OK233:3674:07
32Magnus CarlstedtSävedalens AIK234:1474:45
33Lennart BengtssonFalkenbergs OK235:0175:32
34Jan HollbeckBromma-Vällingby SOK235:0775:38
35Peter ThelinOK Gisle235:2675:57
36Peter AronssonLinköpings OK239:2479:55
Mikael OlofssonIFK GöteborgEj godk.
Ulrik ImbergOK LinnéEj godk.
Greger TyskLeksands OKEj godk.
Anders BoströmJärfälla OKEj godk.
Ulf TroengOK LinnéEj godk.
Pavlo UshkvarokStora Tuna IKEj godk.
Jakob JanssonJärla IF OKEj godk.
Johan HöijLeksands OKEj godk.
Henrik BengtssonFalkenbergs OKEj godk.
Tomas AlbinssonOK HammarenEj godk.
Kalle LarssonOK LinnéEj godk.
Magnus NordströmOK Älvsjö-ÖrbyEj godk.
Jon AnderssonOK OrionEj godk.
Per SamuelssonTumba-Mälarhöjden OKEj godk.
Daniel JohanssonFalkenbergs OKEj godk.
Erik MartinssonOK TrananEj godk.
Jakob GustavssonLinköpings OKEj godk.
Mattias JohanssonIFK Lidingös Skid o OKEj godk.
Patrik MartnerLeksands OKEj godk.
Tomas StenströmOK LinnéEj godk.
Björn NormarkIFK UmeåEj godk.
Andreas JanssonIK HakarpspojkarnaEj godk.
Erik ÖhlundUlricehamns OKEj godk.
Dimitri TchvetkovOK TisarenEj godk.
Anders AxelssonSödertälje-Nykvarn OFEj godk.
Henrik EliassonIFK GöteborgEj start
William LindSävedalens AIKEj start
Markus AdolfssonLinköpings OKEj start
Mats TroengOK LinnéEj start
Mattias KarlssonIK HakarpspojkarnaEj start
Erik AnderssonOK DenselnEj start
Harri KarlssonOK DenselnEj start
Henrik WassJärla IF OKEj start
Henrik WiklundBromma-Vällingby SOKEj start
Anders PlattJärla IF OKEj start
Petter HaraldssonIFK Lidingös Skid o OKEj start
Anders BennitzOK RenenEj start
Peter NilssonIK HakarpspojkarnaEj start
Mikael NordströmOK LinnéEj start
Andreas J JohanssonGöteborg-Majorna OKEj start
Erik JonssonOK LinnéEj start
Crister NygrenIF ThorEj start
Boris GranovskiyOK LinnéEj start
Liutauras BileviciusSoIK HellasEj start
Dan NorinGävle OKEj start
Tobias NobornIFK GöteborgEj start
Rikard ClaessonStora Tuna IKEj start

H20 18990 meter 126 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Markus PuuseppOK Triangeln123:270:00
2Filip DahlgrenHagaby GoIF123:290:02
3Jerker LysellRehns BK123:310:04
4Mikael KristenssonOK Torfinn123:320:05
5Petter ErikssonOK Rodhen123:340:07
6Anton ÖstlinLinköpings OK123:370:10
7Erik LiljequistOK Älme123:400:13
8Emil AnderssonÄrla IF123:490:22
9John FredrikssonTäby OK127:574:30
10Johan LindbergOK Denseln128:044:37
11Erik PetterssonVisborgs OK128:415:14
12David BejbomUddevalla OK129:085:41
13Mattias EricssonOK Denseln129:115:44
14Sebastian LjungdahlHjärnarps GH OL129:145:47
15Johan ErikssonGävle OK129:185:51
16Christoffer EskilssonHaninge SOK129:346:07
17Erik LindSäterbygdens OK129:356:08
18Gustav NordströmGävle OK131:278:00
19Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK131:298:02
20Daniel AttåsOK Tisaren131:558:28
21Ola MartnerGöteborg-Majorna OK132:479:20
22Erik HolmbergUddevalla OK132:599:32
23Fredrik JohanssonUlricehamns OK133:3710:10
24Anton TynongGävle OK134:4211:15
25Carl MagnussonIF Hagen134:4411:17
26Niklas Olofsson-Bierfe.Ärla IF134:4611:19
27Michal KrajcikOK Orion135:0311:36
28Viktor LarssonHagaby GoIF135:0611:39
29Mattias NilssonOK Alehof137:0213:35
30Anton LifGävle OK137:2113:54
31Henrik LundgrenKils OK138:1114:44
32Victor SilvemarkDalaportens OL138:3215:05
33Pär L. OlofssonRehns BK139:3416:07
34Henrik BergBromma-Vällingby SOK139:4716:20
35Linus Karlsson MoodRehns BK140:0116:34
36Jesper LysellRehns BK140:2416:57
37Rasmus LeoOK Stigen140:2717:00
38Simon JakobsonTibro AIK SOK140:3017:03
39Johan AronssonOK Tisaren140:3517:08
40Vidar SjögrenTjällmo-Godegårds OK140:4117:14
41Johan EdinMidälva OK140:5517:28
42Markus JohanssonRydboholms SK141:0817:41
43Ivan ForsgrenOK Tisaren142:2018:53
44Oscar VångellLinköpings OK142:3019:03
45Daniel PerssonSkogslöparna143:0019:33
46Christian HjalmarssonOK Njudung143:0219:35
47Jonas WallinUddevalla OK143:0919:42
48Kent OhlssonHaninge SOK143:4320:16
49Anders CarlssonHalmstads OK143:5420:27
50Andreas PetersonHagaby GoIF144:2520:58
51Rickard RosgrenOK Njudung144:3821:11
52Anton BlomgrenHagaby GoIF145:1521:48
53Johan StrandGöteborg-Majorna OK145:2722:00
54Jimmy LarssonMalungs OK Skogsmårdarna146:4823:21
55Mikael AnderssonKorsnäs IF OK153:4330:16
56David LingforsIK Hakarpspojkarna153:4930:22
57Olle KarlssonTullinge SK154:0530:38
58Erik PetterssonNyköpings OK154:2630:59
59Niklas OlssonTäby OK155:0831:41
60Erik MattssonJärla IF OK157:0933:42
61Johan WikströmOK Tyr157:2934:02
62Joel LännevallOK Roslagen157:5234:25
63Olof KrantzIK Gandvik160:3237:05
64Jonathan SvenssonVäxjö OK160:4537:18
65Samuel AnderssonIK Gandvik162:1038:43
66Erik DahlqvistStorviks IF163:4140:14
67Jonatan FrancénTjällmo-Godegårds OK164:4141:14
68Marcus AnderssonOK Pan-Kristianstad164:4441:17
69Emanuel WinbladUddevalla OK165:0441:37
70Mattias AnderssonOK Tisaren165:0641:39
71Erik MelénMotala AIF OL165:1141:44
72Jonathan RosendahlVästerås SOK165:1741:50
73Jakob WallenhammarHagaby GoIF169:0045:33
74Simon LindbergVästerås SOK169:0845:41
75Tom OlaussonOK Orion171:4348:16
76Joakim TostebergLinköpings OK171:4548:18
77Martin HederskogMalungs OK Skogsmårdarna178:2054:53
78David HolmströmOK Roslagen178:3755:10
79Joakim MillegårdSävedalens AIK179:0655:39
80Emil SvenssonHjärnarps GH OL180:4957:22
81Linus BohmanHjärnarps GH OL184:1060:43
82Jakob LindeborgTäby OK191:5468:27
83Björn ÖhrstrandYstads OK213:1689:49
84Emil BlombergNyköpings OK252:22128:55
85Jens KvarnströmOK Landehof261:38138:11
Lars LundströmIF HallbyEj godk.
Gustav BlomgrenHagaby GoIFEj godk.
Robin JohanssonOK SkogsfalkenEj godk.
Emil HjalmarssonOK NjudungEj godk.
Daniel ErlandssonOK Vilse 87Ej godk.
Mattias AnderssonIF ThorEj godk.
Andreas CarlssonTjällmo-Godegårds OKEj godk.
Patrik LindebergHjärnarps GH OLEj godk.
Niklas WansölinOK RavinenEj godk.
Tim BjörkmanOK Vilse 87Ej godk.
Johan OlaussonOK OrionEj godk.
Emil JönssonHalmstads OKEj godk.
Thomas CarlssonRehns BKEj godk.
Erik Folkesson-BlomOK ÄlmeEj godk.
Niclas TjernlundOK Vilse 87Ej godk.
Anders OhlssonTullinge SKEj godk.
Patrik LindOK TorEj godk.
Oskar KrantzIK GandvikEj godk.
Peter ErikssonLinköpings OKEj start
Karl LevinOK TyrEj start
Jonas LeanderssonOK TyrEj start
Calle GrapeStora Tuna IKEj start
Martin SundlöfGävle OKEj start
Olle OlofssonRehns BKEj start
Jonas LundgrenStora Tuna IKEj start
Emil TengvallHagaby GoIFEj start
Gustaf GothKvarnsvedens GOIF OKEj start
Erik Ivarsson SandbergOK DenselnEj start
Pelle EngstrandRehns BKEj start
Johan HameliusSäterbygdens OKEj start
Emil BacklundDalaportens OLEj start
Emil JohanssonOK TisarenEj start
Mikael AnderssonIK GandvikEj start
Erik AmbergJärla IF OKEj start
Marcus KarlssonIK HakarpspojkarnaEj start
Fredrik LindSäterbygdens OKEj start
David ErikssonHagaby GoIFEj start
Olle BoströmJärla IF OKEj start
Hans PerssonSkogslöparnaEj start
Lukas PetersonIFK UmeåEj start
Johan GothKvarnsvedens GOIF OKÅterbud

D21 18050 meter 52 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Emma EngstrandStora Tuna IK125:240:00
2Anna MårsellStora Tuna IK126:281:04
3Gunilla SvärdIF Thor127:242:00
4Carina SvenssonEksjö SOK133:488:24
5Elin DahlstedtLeksands OK136:4411:20
6Lina ÅkessonOK Linné136:4711:23
7Lina BäckströmOK Linné136:4811:24
8Linda EricssonHaninge SOK136:4911:25
9Sofia HolmgårdKils OK136:5111:27
10Emma AnderssonSävedalens AIK136:5411:30
11Sofia OlssonOK Skogsfalken136:5511:31
12Sofie JohanssonOK Linné137:2512:01
13Lena GillgrenStora Tuna IK137:2712:03
14Tanja RyabkinaSoIK Hellas138:1712:53
15Camilla BerglundSävedalens AIK139:5914:35
16Charlotte LindkvistOK Denseln140:1614:52
17Elisabeth HanssonIFK Lidingös Skid o OK140:2314:59
18Karin BoströmJärfälla OK140:2915:05
19Johanna SvenssonOK Hällen143:0317:39
20Inga KazlauskaiteSoIK Hellas143:0817:44
21Susanna MårtenssonStora Tuna IK143:1917:55
22Sara LundbladTullinge SK146:4221:18
23Louise GöthforsJärfälla OK148:4823:24
24Fanny FredrikssonTäby OK148:5823:34
25Carin EmlénVittjärvs IK149:1323:49
26Åsa LindqvistUmeå OK149:2023:56
27Helena NordinSkogslöparna152:0426:40
28Jenny RöjgårdSödertälje-Nykvarn OF152:2126:57
29Anna ElfforsOK Orion158:1132:47
30Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK158:1332:49
31Emma AnderssonÄrla IF158:3133:07
32Marie-Louise JohanssonGöteborg-Majorna OK158:4133:17
33Camilla SjöbergSkogslöparna172:4247:18
34Ingela KälvedalUmeå OK172:5847:34
35Rebecka ÖsterbergOK Linné175:4250:18
36Sofia KarlssonTullinge SK182:1356:49
37Petra ThomassonLeksands OK183:2057:56
38Hiromi IwayaSurahammars SOK226:57101:33
Johanna LindbergOK DenselnEj godk.
Sofia PerssonSnättringe SKEj godk.
Alexandra VejedalUlricehamns OKEj godk.
Jo StevensonSödertälje-Nykvarn OFEj godk.
Fanny DecknerSkarpnäcks OLEj godk.
Mari TroengStorviks IFEj godk.
Anna StällbergTullinge SKEj godk.
Stina JanssonFrämmestads IKEj godk.
Maria BergkvistIFK Moras OKEj godk.
Anna LampinenIFK UmeåEj godk.
Malin SandIFK Lidingös Skid o OKEj godk.
Jenny JohanssonUlricehamns OKEj godk.
Lina PerssonOK SkogsfalkenEj start
Eva JurenikovaDomnarvets GOIFÅterbud

D20 13400 meter 99 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Elin A. SkantzeJärla IF OK100:570:00
2Lisa LarsenTäby OK105:004:03
3Linnea GustafssonVisborgs OK107:136:16
4Linnea LidströmOK Landehof108:007:03
5Beata FalkHagaby GoIF108:037:06
6Anna ForsbergOK Kolmården108:097:12
7Lina SundqvistOK Kåre108:127:15
8Frida AspnäsSidensjö IK108:177:20
9Frida AnderssonFalkenbergs OK108:237:26
10Josefine EngströmAlfta-Ösa OK108:307:33
11Elsa JanssonFrämmestads IK108:437:46
12Johanna JonssonIK Hakarpspojkarna110:179:20
13Anna HolmgrenVittjärvs IK110:409:43
14Linnéa JohnssonOK Nackhe110:459:48
15Ida JohanssonIFK Moras OK113:5813:01
16Martina KarlssonIK Hakarpspojkarna114:0113:04
17Jonna SamuelssonOK 64 Torpa114:0413:07
18Sofia TörnqvistStorviks IF114:2813:31
19Karin PerssonHagaby GoIF117:0116:04
20Jenny LönnkvistTullinge SK117:4016:43
21Josefin AronssonOK Tisaren117:4316:46
22Johanna LännevallOK Roslagen117:5016:53
23Sara EskilssonHaninge SOK118:4617:49
24Anna BachmanTäby OK122:2821:31
25Anna SjölanderOK Hällen122:4021:43
26Ida LindkvistOK Denseln122:4521:48
27Malin Leijon-LindHaninge SOK122:5121:54
28Kristin LöfgrenJärfälla OK122:5521:58
29Linda BergBromma-Vällingby SOK123:0122:04
30Elin KristofferssonLitsbygdens SK123:0222:05
31Emma IsakssonSkogslöparna124:0123:04
32Anastasiia DanylovaStora Tuna IK126:1825:21
33Therese RosendahlVästerås SOK126:5525:58
34Jana MacinskáOK Orion129:5328:56
35Caroline GustavssonIstrums SK129:5528:58
36Ida-Maria SvenssonLidköpings VSK130:0329:06
37Sara GarpenlundKFUM Örebro OK130:2029:23
38Linn OlssonOK Orion130:3829:41
39Johanna HallbergIFK Hedemora OK131:0130:04
40Elin StrömTullinge SK133:0332:06
41Frida BakkmanSOK Viljan133:1832:21
42Josefine CarlssonSOK Viljan133:3332:36
43Sara BengtssonÅrsunda IF133:3732:40
44Elin PramlidOK Klemmingen134:3633:39
45Camilla LundgrenKils OK135:5134:54
46Anna-Lotta IrevallTjällmo-Godegårds OK136:1235:15
47Alva OlssonVästerås SOK136:1935:22
48Ylva KindlundhAlfta-Ösa OK136:2835:31
49Rebecka NylinOK Tisaren136:2935:32
50Helena LindqvistVästerås SOK139:2138:24
51Fredrika VångellLinköpings OK139:2438:27
52Linn PetterssonTullinge SK139:2838:31
53Ame´lie WallenhammarHagaby GoIF145:4744:50
54Malin WinbladRehns BK146:0645:09
55Sara RappIFK Moras OK146:3445:37
56Kristin AnderOK Landehof147:4346:46
57Elin WinbladHagaby GoIF148:2947:32
58Sara NilssonOK Tisaren149:0948:12
59Rebecka SiebersIK Hakarpspojkarna153:4052:43
60Lina PerssonHagaby GoIF153:4552:48
61Lovisa NilssonStora Tuna IK153:5152:54
62Lisa RönnolsTäby OK153:5452:57
63Lilian ForsgrenOK Tisaren154:0553:08
64Karina ThorssonOK Vilse 87154:2753:30
65Matilda ÖsterbergLinköpings OK162:0261:05
66Sandra Kreuzer-BobergÄrla IF169:3968:42
67Hanna Sunnerheim SjöbergOK Linné173:3972:42
68Linn RönnolsTäby OK192:2691:29
Johanna LönnkvistTullinge SKEj godk.
Maria ArvidssonKalmar OKEj godk.
Sofia CarlssonVästerås SOKEj godk.
Josefin BengtssonLånghundra IFEj godk.
Märta LarsenTäby OKEj godk.
Linnea BörjarsKils OKEj godk.
Kristin BomanSOK ViljanEj start
Sofia AdolfssonOK KåreEj start
Eva TiseliusOK KåreEj start
Alma BuerIF HallbyEj start
Linnéa OlofssonHärnösands OKEj start
Elin HamreforsOK LandehofEj start
Matilda AnderssonVästerbergslagens OLEj start
Stina EdejernAlfta-Ösa OKEj start
Mathilda CarlssonOK StigenEj start
Emma CarlssonSkarpnäcks OLEj start
Julia FriskOK OrionEj start
Matilda OlssonRingsjö OKEj start
Anna OrdqvistKils OKEj start
Sanna LovénHalmstads OKEj start
Terese HerlinTurebergs IFEj start
Karin HedbergOK LinnéEj start
Malin SandOK TisarenEj start
Anna (Humlaröd) PerssonFK GöingarnaEj start
Maria JonssonMidälva OKEj start
Tiina LaasOK SkogshjortarnaEj start
Eva SvenssonIFK Moras OKEj start
Moa RyrlindTäby OKEj start
Hanna AxelssonOK SkogshjortarnaEj start
Helene SöderlundIFK Moras OKEj start
Elin VedinMidälva OKEj start


Skapad 2006-09-23 14:39:22 med OLA version 3.5.1

Resultatfrågor: hp@alternativet.nu

Resultatlistan kommer att uppdateras med löpare som lämnat återbud som nu står som ej start.





Inlagt av Henrik Persson - 2006-09-23 14:44:06


Den är sidan är laddad 7518 gånger

SM 2006 - sm2006@tsk.a.se
Salems Kommun
Botkyrka Kommun


Vasakronan
Riksten Friluftsstad
Stockholm Vatten
Hemvärnets Stridsskola